Jak se učit

2. března 2013 v 14:15 |  Holčičí záležitosti

Zanedlouho na dveře zaklepe vysvědčení a ty si s hrůzou uvědomuješ, že se schyluje ke třetí světové. Hlavou ti koluje, co na to řeknou rodiče.

"Musím se učit! Omezím internet a přestanu chodit ven!" říkáš si pořád, ale přesto se ani k jedné z těch vyslovených frází nedokopeš.

Chceš dosáhnout dobrých výsledků co nejdříve? V první řadě si pozorně přečti každé slovo, které bude následovat hned po tomhle. ZAVŘI KONEČNĚ TEN POČÍTAČ A OTEVŘI KNÍŽKU. Ano, to se snadno řekne, ale ať už to přiznáš, nebo ne, je na 99 procent jasné, že tohle neuděláš. Ani já ne, vždyť píšu tenhle článek :-)

Což o to, ale...

Za prvé - Internet bys pro začátek mohla omezit aspoň na čtvrtinu, nemusíš přece celičký den vysedávat u Facebooku a pak večer vyšilovat, že nic nestíháš!

Za druhé - Nedostatek spánku, který vede ke špatným výsledkům. Ano, za to, že ve škole nestíháš, může také ponocování! Urči si přesný čas, v kolik se odebereš do hajan, aby jsi další den byla alespoň trošku svěží, a ten dodrž. Budeš se divit, ale dostatečný spánek vede hned k lepší náladě.

Za třetí - "Mě se tááák nechce učit!" Tuhle větu sis určitě řekla milionkrát. V tu chvíli, kdy otevřeš učebnici s látkou, ti přijde i ta stěna zajímavější než to učení. Proto si vezmi čokošku, uveleb se pohodlně na tiché místo, kde tě nikdo nebude rušit, a řekni si, že když se naučíš tuhle větu, splní se ti jedno přání, alespoň já si to tak říkám :-)


Za čtvrté - Pokud v učení plaveš a nedokážeš se s látkou, kterou momentálně probíráte, spřátelit, popros rodiče či sourozence, zda by ti nepomohli. Divila by ses, ale diskutování o učivu s někým dalším ti pomůže, aby sis látku zapamatovala.


Za páté - Hlavně se do učení nenuť! Když strávíš nad učením víc jak 2 hodiny, už ti to moc nepůjde. Proto si udělej přestávku, aby sis nevybudovala zbytečnou nechuť.
Za šesté - Nenechávej vše na poslední chvíli! Potom se zbytečně stresuješ a nestíháš! Takže pěkně pomalu a v klidu a hlavně se nedívej na hodinky, protože tikot a pohyb ručiček tě bude stresovat ještě víc.


Nejsou to nijak extrémní rady ale najdou se tací, kteří potřebují opravdu pomoc. Pokud máš i ty nějaké tipy, jak se lépe učit, napiš je určitě do komentářů!


A mimochodem, jak ti jde učení? :-)
zdroj:krasna.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama