Holčičí záležitosti

Jak se učit

2. března 2013 v 14:15

Zanedlouho na dveře zaklepe vysvědčení a ty si s hrůzou uvědomuješ, že se schyluje ke třetí světové. Hlavou ti koluje, co na to řeknou rodiče.

"Musím se učit! Omezím internet a přestanu chodit ven!" říkáš si pořád, ale přesto se ani k jedné z těch vyslovených frází nedokopeš.

Chceš dosáhnout dobrých výsledků co nejdříve? V první řadě si pozorně přečti každé slovo, které bude následovat hned po tomhle. ZAVŘI KONEČNĚ TEN POČÍTAČ A OTEVŘI KNÍŽKU. Ano, to se snadno řekne, ale ať už to přiznáš, nebo ne, je na 99 procent jasné, že tohle neuděláš. Ani já ne, vždyť píšu tenhle článek :-)

Což o to, ale...

Za prvé - Internet bys pro začátek mohla omezit aspoň na čtvrtinu, nemusíš přece celičký den vysedávat u Facebooku a pak večer vyšilovat, že nic nestíháš!

Za druhé - Nedostatek spánku, který vede ke špatným výsledkům. Ano, za to, že ve škole nestíháš, může také ponocování! Urči si přesný čas, v kolik se odebereš do hajan, aby jsi další den byla alespoň trošku svěží, a ten dodrž. Budeš se divit, ale dostatečný spánek vede hned k lepší náladě.

Za třetí - "Mě se tááák nechce učit!" Tuhle větu sis určitě řekla milionkrát. V tu chvíli, kdy otevřeš učebnici s látkou, ti přijde i ta stěna zajímavější než to učení. Proto si vezmi čokošku, uveleb se pohodlně na tiché místo, kde tě nikdo nebude rušit, a řekni si, že když se naučíš tuhle větu, splní se ti jedno přání, alespoň já si to tak říkám :-)


Za čtvrté - Pokud v učení plaveš a nedokážeš se s látkou, kterou momentálně probíráte, spřátelit, popros rodiče či sourozence, zda by ti nepomohli. Divila by ses, ale diskutování o učivu s někým dalším ti pomůže, aby sis látku zapamatovala.


Za páté - Hlavně se do učení nenuť! Když strávíš nad učením víc jak 2 hodiny, už ti to moc nepůjde. Proto si udělej přestávku, aby sis nevybudovala zbytečnou nechuť.
Za šesté - Nenechávej vše na poslední chvíli! Potom se zbytečně stresuješ a nestíháš! Takže pěkně pomalu a v klidu a hlavně se nedívej na hodinky, protože tikot a pohyb ručiček tě bude stresovat ještě víc.


Nejsou to nijak extrémní rady ale najdou se tací, kteří potřebují opravdu pomoc. Pokud máš i ty nějaké tipy, jak se lépe učit, napiš je určitě do komentářů!


A mimochodem, jak ti jde učení? :-)
zdroj:krasna.cz

6 nejoblíbenější pomůcky ve škole

2. března 2013 v 12:08
Takže ahoj rozhodla sem se že vám napíšu moje pomocníky ve škole.

1)Diář

2)Moje svítivý pastelky

3)Lepivý papírky

4)Gumovací pero bez toho nežiju

5)Korektor

6)Desky

TO BUDE ASI VŠE DĚKUJU ZA PŘEČTENÍ ČLÁNKU A PODĚLTE SE V KOMENTÁŘÍCH POD ČLÁNKEM BEZ ČEHO NEMŮŽETE VE ŠKOLE ŽÍT VY :DD

Depka

1. března 2013 v 9:57

Depka náš úhlavní nepřítel.Každej má někdy depku a dneska si pomůžeme depky zbavit.:DD

1)pro žrouty :DD :dej si zmrzlinu nebo čokoládu

2)Pus´t si film nebo svůj oblíbený seriál

3)Udělej něco pro sebe běž na nákup

4) Rande?

5)Vypiš se do deníčku

6)zařvy si !!!! :DD

7)Vyspi se

8)běž si zaběhat

A URČITĚ VÍTE TAKY DALŠÍ VĚCI PODĚLTE SE V KOMENTÁŘÍCH!! :DD

 
 

Reklama